wtorek, 23 września 2014

MORSKA ORTOGRAFIA - STATKI ORTOGRAFICZNE

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym?
Jak połączyć naukę  z zabawą?

Z pomocą przyjdzie nam książka autorstwa Magdaleny Tomkowskiej nosząca tytuł "Statki ortograficzne".Większość z nas zna tę popularną grę. Jeśli nie, to  zajrzyjcie TUTAJ. Dokładnie opisałam tam zasady gry w statki. Zabawa jest znana również jako "Gra w okręty". 

Autorka książki "Statki ortograficzne" proponuje nam połączenie gry w statki z nauką ortografii.

Książka wyposażona jest w gotowe plansze do gry. Każdy komplet składa się z kart A i B.
Góra każdej karty to pola służące do gry. Poniżej znajdują się elementy ułatwiające rozrywkę. Na dole karty znajduje się dodatkowe zadanie mające na celu utrwalenie zasad pisowni.
Dzięki połączeniu zabawy z nauką dzieci mają okazję utrwalić najważniejsze zasady pisowni.Osobiście wykorzystuję  książkę na zajęciach wyrównawczych z języka polskiego. Jest to świetna zabawa, a uczniowie mający problemy z przyswojeniem zasad ortograficznych, nawet nie zdają sobie sprawy, że przez zabawę uczą się zasad pisowni.

Do zakupu zachęca również cena. W księgarni internetowej taniaksiazka.pl zapłaciłam za nią tylko 11 zł. Jeszcze taniej można książkę kupić na allegro. Tu cena nie przekracza nawet 10 zł. 
A oto szczegółowe informacje o prezentowanej książce:

autor: MagdalenaTomkowska
tytuł: Statki ortograficzne
wydawnictwo: HARMONIA
ISBN 978-83-7134-524-1
cena - od 10 zł do 26 zł ( w zależności od sklepu) To jest mój drugi post o morskiej ortografii. O zabawie ze słownikiem pisałam TUTAJ.
Zachęcam Was do urozmaicania zajęć. Nauka ortografii nie musi być nudna :)


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza