sobota, 10 stycznia 2015

WARTO PRZECZYTAĆ - NIESAMOWITE PRZEKROJE "STATKI I OKRĘTY"

TYDZIEŃ Z KSIĄŻKĄ - DZIEŃ SZÓSTY

Dzisiejsza propozycja będzie idealna dla chłopców - małych i dużych. 


Książka o niesamowitych przekrojach statków i okrętów pozwala poznać budowę łodzi począwszy od dżonki chińskiej,  skończywszy na lotniskowcu.

Z książki dowiecie się, gdzie przechowywano beczki z solonym mięsem na dawnym galeonie, gdzie znajduje się magazyn amunicji na lotniskowcu lub gdzie rybacy muszą się udać, aby wziąć prysznic.Książka jest bogato ilustrowana, a każdy element opisywanego okrętu dokładnie przedstawiony.
Na końcu  umieszczono kalendarium budowy statków i okrętów oraz mały słowniczek terminów związanych z ich budową.

Mimo, że jestem dziewczyną, lubię zaglądać do tej książki. W obrazowy sposób pokazuje jak wygląda statek i pozwala sobie wyobrazić jak wyglądało kiedyś i jak wygląda teraz życie na okręcie.

Książkę wydano w 1995 roku. Trudno ją dostać w księgarniach, ale często jest dostępna na allegro lub w internetowych antykwariatach. 
Polecam, warto ją mieć na półce.

6 komentarzy:

 1. Ta książka jest chyba dla mnie za mądra :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam, że coś w tym stylu miał na swojej półce tata Janka kiedy jeszcze odwiedzałam go w domu rodziców (może nie w latach dziewięćdziesiątych, ale pewnie niewiele później :P).
  Ale czy o statkach? Będzie trzeba sprawdzić, bo to ciekawy sposób uzupełnienia wiedzy, nie tylko dla najmłodszych. Dla dziecka dodatkowo ćwiczenie wyobraźni i orientacji przestrzennej.
  A ostatnio nawet oprócz pociągów w Janka zabawach zaczęły się pojawiać motorówki i łodzie podwodne! Poszukamy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna inspiracja na prezent dla mojego wujka, nigdy nie wiem co mu kupić - dawno temu skonstruował okręt wojenny długości ok 1,5m, zrobił też sterowany parostatek (zajmuje prawie całą wannę)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow, zdolny wujek. Myślę, że ucieszyłby się z takiego prezentu :)

   Usuń