czwartek, 10 lipca 2014

MORZA I OCEANY - LAPBOOK, PRACA UCZNIÓW

Zaprezentuję dziś ostatni lapbook wykonany przez uczniów szóstej klasy. Porusza tematykę mórz i oceanów.  Autorami pracy są: Oliwia, Zuzia, Maciek, Krzyś. 


1. Okładka lapbooka.

2. Na okładce znajduje się mała książeczka. Jest to śpiewnik z tekstami najpopularniejszych szant.3. Odsłaniamy okładkę i naszym oczom ukazuje się taki oto widok.4. Po lewej stronie umieszczone zostały informacje o morskich olbrzymach.5. Po prawej stronie przyklejone są dwie koperty. W jednej z nich znajdują się samodzielnie wykonane przez uczniów puzzle.6. Kolejna koperta to schowek na płytę CD z zapisaną prezentacją multimedialną.
7. Na środku znajduje się słownik polsko - angielsko - niemiecki.8. Strona ze słownikiem otwiera się do góry. Na odwrocie słownika znajdują się informacja o bogach mórz. Strona ta jest również okładką książeczki.9.Pierwsza strona książki to  zadania matematyczne.10. Druga strona to ciekawostki dotyczące ośmiornic.11. Pod książeczką znajduje się mapa Bałtyku.12. Karta z mapą otwiera się ku dołowi. Gdy ją odchylimy,  ujrzymy historię Bałtyku.

13. Kolejna strona to krzyżówka.14. Obok niej znajduje się rysunek latarni morskiej. Po podniesieniu ilustracji widzimy informację dotyczącą polskich latarni.15. Pod rysunkiem latarni znajduje się opis gry "Rybak".16. A tak wygląda lapbook prawie w pełnej okazałości.

I jak wam się podoba ta praca? 
Na blogu możecie obejrzeć jeszcze trzy inne lapbooki. Wystarczy kliknąć etykietę "lapbook". 
 


 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza