piątek, 30 maja 2014

PRACA PLASTYCZNA - GDAŃSKIE KAMIENICZKI

Gdańskie kamieniczki są dla mnie cudem architektury. Mają swój niepowtarzalny urok,który przyciąga rzesze turystów, a mieszkańców Gdańska urzeka swoją magią. Każda z tych pięknych budowli ma swoją historię. Większość posiada swoje nazwy. I tak mamy Złotą Kamienicę, Dom pod Żółwiem, Dom Żeglarzy, Dom Uphagena czy Lwi Zamek. Wymieniłam tylko kilka. 
Podczas spaceru gdańskimi ulicami warto przyjrzeć się tym budynkom i odnaleźć w nich coś niepowtarzalnego i charakterystycznego. Potem, po powrocie do domu można usiąść z dzieckiem i wykonać kamieniczki z kartonów po mleku. Do wykonania tych, które prezentuję zainspirowała mnie na swoim blogu Buba Bajdocja. Za co jej bardzo dziękuję :) 
Lepszy efekt uzyskamy, gdy kamieniczki wykonamy  z uczniami. Ponad 20 kartonowych domów ustawionych w równym szeregu może być wspaniałą ozdobą sali lekcyjnej.


Do wykonania kamieniczek potrzebujemy: kartony po mleku, kolorowy papier, klej, linijkę, nożyczki, ołówek, markery.Najpierw obklejamy karton kolorowym papierem. Siatkę geometryczną, możemy przygotować tak, aby szczyt stanowił jedność z fasadą (przykład kamienicy złotej i błękitnej). Inną opcją jest doklejenie szczytu do fasady - kamienica czerwona z żółtym szczytem.


Następnie przystępujemy do dekorowania naszych kamieniczek. Różnorodność stylów pozwoli nam wykazać się inwencją twórczą. 
A tak wyglądają moje kamieniczki :)


5 komentarzy:

 1. Piękne! :-)
  Byłoby mi bardzo miło, gdybyś podała źródło inspiracji ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jasne :) Gdzieś Cię zareklamowałam, a tu zapomniałam - przepraszam.

  OdpowiedzUsuń
 3. kamieniczki piękne, a że są nie tylko w Gdańsku, wykorzystam pomysł :)

  OdpowiedzUsuń